Voskovanie

Bez ohľadu na to, aký kvalitný je lak na Vašom vozidle, celkový stav povrchu sa bude časom viac a viac zhoršovať. Lesk laku sa bude vytrácať a začnú sa objavovať rôzne defekty a znečistenia povrchu. Prelakovanie vozidla je veľmi nákladnou záležitosťou, preto je vhodné poškodeniu povrchu predchádzať. Jedným riešením ako ochrániť svoje vozidlo a jeho lak pred pôsobením rôznych vplyvov a znečistením je použitie ochranného filmu – vosku.

Častou otázkou ľudí, ktorým na aute a jeho skvelom stave záleží je, ako často ručne pastovať a voskovať? Verejne prevláda mylná predstava, že by to nemalo byť viac než 1 – 3x ročne. Ale to nie je správny prístup. Lak auta poškodzuje prach na uliciach, kamienky, soľ, kyslé dažde a UV žiarenie. Odborníci odporúčajú komplexne ošetriť karosériu auta každé 2 mesiace. Tak dokáže vždy prítomná tenká vrstva ochrániť lak práve pred najjemnejším poškodením.

Kvalitnejšou alternatívou je aplikácia keramickej alebo nano-gumennej ochrany ktorá je extrémne odolná voči poveternostným vplyvom a taktiež má extrémnu odolnosť voči chemikáliam. Výdrž sa pohybuje od 2 do 5 rokov v závislosti od zvoleného produktu.